Browsing Tag

Federiko Kieza

Takohet me drejtuesit, shuhet dëshira bardhezi e Kiezës

Juventusi gati e kishte përfunduar transferimin e Federiko Kiezës, por ardhja e Roko Komisos në krye të klubit duket se ka ndryshuar gjithçka. Presidenti kërkon ta mbajë dhe ta vendosë në qendër të projektit për të ngritur lart klubin viol.…

Juventusi tregon forcën, merr me “dhunë” yllin italian

Ardhja e një pronari si Roko Komiso ja ka vështirësuar jo pak Juves punën për të sjellë në Torino një yll si Federiko Kieza. Presidenti i klubit vjollcë u shpreh se nuk kanë nevojë për para dhe do që ta mbajë xhevahirin e skuadrës.…

Bajerni pazar te Fiorentina, synohet talenti italian

Drejtuesit e Bajernit të Mynihut po përgatiten të investojnë shuma të mëdha parash në merkaton e verës. Arjen Roben dhe Frank Riberi i kanë bërë valixhet gati dhe tani është koha për t’i dhënë një mundësi brezit të ri. Gjatë javëve të…

Strategjia gati, Interi dhe Juventusi duel për Kiezën

Ka një duel për shërbimet e sulmuesit Federiko Kieza. Sulmuesi 20-vjeçar ishte autor i një asisti mjaft të bukur në ndeshjen e fundit të Fiorentinës, ndërkohë që për të interesohen shumë klube. Në Itali Juventusi dhe Interi janë vënë në…