Browsing Tag

Fair Play

Milan pranon përjashtimin nga Europa League, por me një kusht

Milan dhe UEFA janë të përfshirë prej disa muajsh në një betejë ligjore në gjykatën e arbitrazhit sportiv të Lozanës. Institucioni qeverisës i futbollit evropian kërkon ta dënojë klubin italian me dy vite përjashtim nga kompeticionet e…

Teuta model, më keq se Tirana vetëm… Kamza

Superiorja ende nuk është mbyllur, ndërkohë që kanë mbetur edhe gjashtë javë kampionat. Veç titullit kampion dhe Kupës së Shqipërisë, çdo vit jepet një çmim për ekipin “Fair-Play”. Skuadra me më shumë pikë merr edhe një shpërblim që kam…

Renditja “Fair Play”: Teuta model, befasia është Tirana

Kur janë luajtur 22 javë kampionat, dënimet në fushë nga arbitrat dhe nga Komisioni i Disiplinës kanë qenë të shumta. Por si zakonisht Teuta është klubi dhe ekipi model. Pak ndëshkime nga arbitrat, sjellja e tifozëve në stadium korrekte, si…

“Fair Play” i admirueshëm, shembulli vjen nga Anglia

Nocioni “Fair Play”, duket sikur po venitet në futbollin modern. Klubet kanë gjithmonë e më shumë presion për të marrë tre pikët, pasi fundja fundit bëhet fjalë për një biznes miliona dollarësh çdo mundësi duhet shfrytëzuar në maksimum.…