Browsing Tag

Etika

Etika “harron” të njoftojë kujt i shkon titulli i vjetshëm

Komisioni i Etikës (çfarë emri!), si një mal shumë i madh, më në fund “polli” dhe doli një “mi” nga ato të gjirizeve. Një marrëveshje e shëmtuar, e publikuar prej kohësh së pari nga Sulejman Starova, por e pranuar qetësisht nga të gjithë…

Dosja Skënderbeu, skandalet e një vendimi të paralajmëruar

Skënderbeu është dënuar sot me heqjen e titullit për sezonin 2015/2016, ashtu si e paralajmëroi Sulejman Starova para pak javësh. Orakull? Atëherë duhet t’i kërkojmë ndonjë mendje për skedona trajnerit të Partizanit, sepse sheh të ardhmen.…

Broçkulla e radhës, shtyhet hetimi për Skënderbeun

Komisioni i Etikës me sa duket po bëka një hetim më të thellë se UEFA për Skënderbeun, pasi i qenka futur me kokë kësaj historie dhe kushedi, do nxjerrë naftë deri në fund. Pas shtyrjes së para disa ditëve, sot ka ardhur shtyrja e…

Dita e gjykimit, Korça pret me ankth Etikën

Del sot vendimi i shumëpritur nga Komisioni i Etikës për ekipin korçar, që nuk do t'ia dijë, por merr rrugën drejt Sllovenisë Leonard Trebicka Ka muaj e muaj të tërë, që flitet për një vendim nga Komisioni i Etikës në FSHF, në lidhje…