Browsing Tag

Erlis Frasheri

Zyrtarizohet Shkëmbi, Erlis Frashëri nënshkruan në Kosovë

Bledi Shkëmbi dhe stafi i tij do të vazhdojnë bashkëpunimin me Teutën edhe për një sezon, ashtu sikurse SportEkspres.com ka njoftuar disa orë më parë. Pak çaste më parë ka ardhur edhe njoftimi i klubit durrsak, që në faqen zyrtare në…

Teuta e bën zyrtare, një korçar tjetër për Shkëmbin

Një rikthim te Teuta dhe në fakt ishte vetëm çështje kohe dhe zyrtarzimi, pasi edhe vetë trajneri Bledi Shkëmbi pat konfirmuar në një intervistë për “SportEkspres.com” se Erlis Frashëri do të ishte pjesë e durrsakëve në pjesën e dytë të…

Largimi i Gjorgievskit, Teuta e gjen direkt pasuesin

Bojan Gjorgievski është larguar nga Teuta pas një viti me durrsakët. Mbrojtësit maqedonas i përfundoi kontrata dhe nuk pati rinovim, duke bërë që 26-vjeçari të dalë lojtar i lirë. Mbrojtësi i djathtë i ka luajtur të gjitha takimet e këtij…

Humbje me shumë pasoja, Kamza pa dy titullarë

Triumfi i një jave më parë me Luftëtarin ishte shumë i rëndësishëm për Kamzën, por në atë takim u dëmtuan Olsi Teqja dhe Orjad Beqiri. Të dy këta futbollistë nuk ishin në takimin kundër Flamurtarin ditën e djeshme dhe mungesa e tyre u ndje.…

Erlis Frashëri dorëzohet, Arrabal pritet në kryeqytet

Kamza ka nisur përgatitjet dhe drejtuesit tani po punojnë që të përforcojnë ekipin. Stafi ka ndryshuar, pasi në krye të ekipit ka ardhur Bledar Devolli. Marko Matula, përgatitësi i ri atletik, ishte afrimi i fundit në staf, ndërkohë që…