Browsing Tag

Erjon Vucaj

Zyrtare: Erjon Vucaj te kampionët, vjen firma

Erjon Vucaj tanimë është bërë me skuadër të re. Mesfushori shkodran në verë luajtur me Luftëtarin në kupat e Europës, por më pas edhe pse e zgjidhi kontratën me Vllazninë, nuk firmosi me gjirokastritët për sezonin e ri futbollistik.…

Mbrojtje, mesfushë, sulm: tre emra për Superioren

Klubet e Superiores ende nuk e kanë mbyllur merkaton dhe një pjesë e tyre po kërkojnë ndoshta afrimin e fundit. Vllaznia, që këtë sezon do të luajë në Kategorinë e Parë, nuk do të ketë në përbërjen e saj disa lojtarë të spikatur. Njëri…

E konfirmuar, Vucaj e Vllaznia shtrëngojnë duart

Vllaznia dhe Erjon Vucaj kanë mbyllur gjithçka mes tyre. Mesfushori kishte kërkuar që në mars që të mos e vazhdonte kontratën me klubin shkodran, ndërkohë që këtë verë u huazua te Luftëtari dhe luajti në ndeshjet e Europa League kundër…

Gjyqi me Erjon Vucajn, Vllaznia del me qëndrim zyrtar

Erjon Vucaj dhe Vllaznia do të përballen në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjes së Konflikteve, pasi mesfushori prej dy javësh ka kërkuar zgjidhjen e kontratës, ngritur mbi bazën e disa pretendimeve që ai mendon se ja japin këtë të drejtë. Mes…

Lëvizja e detyruar, Vucaj në gjyq me Vllazninë

Vllaznia dhe Erjon Vucaj do të përballen në gjyq për kontratën e nënshkruar para një viti. Mesfushori u huazua te Luftëtari për ndeshjet e kupave të Europës, ndërkohë që tani është i detyruar të kthehet në Shkodër. Duke para situatën në…

Vucajt i përfundon huazimi, Luftëtari sytë nga Vllaznia

Erjon Vucaj ka kontratë edhe një vit me Vllazninë, që këtë verë e huazoi te Luftëtari. Shkodrani i mesfushës ishte titullar në dy ndeshjet që bluzinjtë zhvilluan kundër Venstpils. Fantazisti u përpoq shumë që të ndihmonte skuadrën e tij për…