Fanella bambuje dhe skema e zebrave, njihuni me klubin… vegjetarian!

Forest Grin nuk është një klub i njohur, por ata janë shumë special. Ekipi anglez që…

VIDEO | Jo vetëm shtyrja e gjyqtares, vajzat e Kamerunit e bëjnë baltë!

Anglia mposhti Kamerunin 3-0 në çerekfinalet e Kupës së Botës për femra, duke siguruar një biletë…

Një “shenjtor” në kombëtaren e Anglisë, befason Sauthgejt

Kombëtarja e Anglisë është një nga skuadrat më të forta në botë dhe gjysmëfinalistët e Botërorit…

“U mundova të gjej pika të dobëta tek Anglia, por ishte mision i pamundur”

Trajneri i Malit të Zi, Ljumbisa Tumbakoviç u pyet nga mediat angleze për të analizuar sfidën…

VIDEO | Anglia e nis me spektakël, Portugalia ngec ndaj Ukrainës

Anglia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme rrugëtimin e saj në eleminatoret…

Lajme jo të mira për Anglinë, Sauthgejt shqetësohet nga dëmtimi i mbrojtësit

Lajme jo të mira për kombëtaren e Anglisë në kuadër të ndeshjeve ndaj Çekisë dhe Malit…

“Jam i shokuar”, talenti i Çelsit grumbullohet me Anglinë

“Nuk e prisja, mendoja se trajneri po bën shaka. Kur çdo gjë u bë e qartë,…

Pritja merr fund, Totenhem zbulon datën e inagurimit të stadiumit të ri

Totenhemi i zhvillon ndeshjet e saj si pritëse prej kohësh në “Ëembley”, pasi shtëpia e tyre…

Festë në Angli, i gjithë stadiumi “marshon” pas Bekamit

Dejvid Bekam është padiskutim sportisti më i njohur anglez. Ish-mesfushori i Mançester Junajtid, Real Madridit, Milanit,…

Futbolli anglez në zi, shuhet kampioni i Botës

Futbolli anglez është në zi. Ditën e sotme, është njoftuar ndarja nga jeta e legjendës angleze…

E padëgjuar më parë, ndeshja rrezikon shtyrjen nga “çmenduria” e… tifozit

Ditën e sotme, futbolli anglez përsëri nuk njeh pushim, teksa po luhen ndeshjet e vlefshme për…

Ëndrra e realizuar për Krishtlindje, gjiganti skocez befason adoleshentin

Shumica dërrmuese e 15-vjeçarëve në të gjithë botën, pa dashur për t’i ulur vlerat ndokujt, ditën…

VIDEO | Siti bën detyrën ndaj Bornmuth, presioni kalon te Liverpuli tashmë

Janë mbyllur gjysma e ndeshjeve të Premier Ligë, të vlefshme për javën e 14-të të futbollit…

Anglia bindet më në fund, Premier Liga i thotë “po” VAR-it

Sistemi VAR është një risi, që tashmë është pjesë e kampionateve më të rëndësishëm të Evropës,…

VIDEO | Pamjet nga stadiumi i ri, Totenhemi do të ketë një “arenë” të mrekullueshme

Stadiumi i ri i Totenhemit, është bërë një legjendë në Angli, pasi supozohej që do të…

Sauthgejt nuk ndryshon, Uejn Runi dhe një risi në sulm për Anglinë

Anglia do të sfidojë javën e ardhshme, Amerikën si fillim në një miqësore, ndërsa disa ditë…

VIDEO | Simulimi i shëmtuar i Sterling, Ramos: Nuk kam çfarë them!

Serxho Ramos në Angli është kthyer në një armik që pas finales së Ligës së Kampioneve…

Ramos flet pas disfatës: Anglia një kundërshtar i fortë

Anglia arriti një fitore disi surprizë mbrëmjen e kaluar në fushën e Spanjës, me shfirat 2-3.…

Anglia me risi: Sanço, Medison dhe Maunt marrin ftesën e parë

Anglia do të zhvillojë dy ndeshje të vështira dhe delikate në Ligën e Kombeve. Dy transferta…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online