Browsing Tag

Emini

VIDEO | Tani është zyrtare, Emini me skuadër të re

Izair Emini është larguar nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës, aty ku u shpall kampion i Maqedonisë. Me kuqezinjtë tetovarë, Emini bëri një sezon të shkëlqyer, duke luajtur 25 ndeshje dhe duke shënuar 11 gola në kampionat. Pas dy…

Emini prezantohet te Shkëndija: Duam Kupën dhe titullin kampion

Izair Emini është kthyer në shtëpi! Edhe kështu mund të thuhet. Nuk ka më asnjë dyshim, pasi 31-vjeçari është zyrtarisht lojtar i Shkëndijës së Tetovës. Pas një sezoni e gjysmë në Kukës, Emini u nda me verilindorët jo në mënyrën që ai do të…

Çështja Emini, FIFA “gozhdon” FSHF-në dhe Kukësin

Izair Emini është i Shkëndijës. Ky është vendimi i marrë nga FIFA në lidhje me çështjen Kukësi-Emini, edhe pse ka ende hapësira për ndryshim vendimi, nëse Kukësi apelon dhe paraqet faktet që vërtetojnë se Emini është me kontratë të rregullt…

Emini: Faleminderit të gjithë, bashkë kemi bërë historinë

Tashmë si një “ish”, Izair Emini ndahet me falënderime me Kukësin. Përmes një statusi në “Facebook”, tetovari nuk polemizon aspak por i falënderon të gjithë ata që ka bashkëpunuar, duke nisur me tifozët, shokët, stafin dhe presidentin…

Vazhdon lufta, Kukësi kundër Eminit në FIFA

Izair Emini ishte një nga rebelët e kësaj vere te Kukësi, sepse pas përfundimit të aventurës evropiane sulmuesi ishte i sigurt që doli i lirë në treg dhe kishte marrëveshje verbale me Shkëndijën. Kukësi, realisht, nuk e kishte në planet…

Emini nuk kthehet, në stërvitje me Shkëndijën

Izair Emini nuk i trembet asnjë gjobe, edhe pse tani logjikisht i ka borxh Kukësit, pasi çdo ditë vonesë i ka kushtuar një gjobë mujore. Sulmuesi këmbëngul se e drejta është me të: nuk ka firmosur rinovim me Kukësin dhe nuk ekzistonte…

Gjoba për të gjithë, një seancë vlen një rrogë

Lojtarët janë penalizuar me 10% të rrogës vjetore për mosparaqitjen në seancën e parë të stërvitjes. Nuk ka më kthim pas, çështja zgjidhet dyerve të gjykatave Jurgen Zela Në ditën e parë të muajit gusht Kukësi nisi stërvitjen. Edhe…

Emini super, por: Kur nuk do, nuk do!

Izair Emini luajti një ndeshje të madhe, por do të ishte kthyer në hero nëse do të kishte shënuar edhe golin në fundin e takimit, kur goditi traversën. “Kemi bërë një superndeshje, fati nuk ishte në anën tonë. Duhej të ishim më cinikë,…

Emini drejt Shkëndijës? Sulmuesi mohon gjithçka

Tetovari mund të rikthehet në Maqedoni pas kupave të Europës. Sulmuesi nuk pohon bisedimet dhe është gati që të rinovojë me Kukësin Izair Emini është një nga lojtarët që ka bërë mjaft mirë për një sezon e gjysmë me fanellën e Kukësit,…

Kukësi në merkato, Emini drejt Shkëndijës së Tetovës

Izair Emini ka shumë mundësi që të largohet pas kupave të Europës, duke u divorcuar me Kukësin pas dy vitesh të suksesshme, me 18 gola në 48 ndeshje kampionati. Sulmuesi 32-vjeçar pritet të rikthehet tek Shkëndija, raporton Supersport,…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online