Browsing Tag

Emanuel Mensah

Asani-Mensah, çfarë “dënimi” nga Partizani!

Partizani-Tirana nuk luhet vetëm në stadiumin “Selman Stërmasi”. Jo shumë larg, në kompleksin “Skënder Halili” ka edhe një derbi mes ekipeve B. Të kuqtë duan të ngjiten në Kategorinë e Parë dhe po luftojnë të kapin vendin e dytë në grupin A…

VIDEO: E pabesueshme, Mensah gabon me portën e boshatisur

Shpërdorimet e pabesueshme po bëhen të shpeshta në Superiore. Pas rastit të javës së kaluar ku Edon Hasani i Tiranës bëri më të vështirën para portës së Kukësit, një tjetër gafë e ngjashme vjen nga skuadra e Partizanit. Ganez Emanuel…

Mensah te Tirana? Ardian Mema i thotë gjërat troç

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, ka dalë sot para mediave dhe ka folur për ndeshjen e radhës me Teutën. Sigurisht ai ka folur edhe për tematika të tjera. “Klima është ndryshe, flas nga herët e kaluara. Ekipi ka fituar tre ndeshjet e radhës.…

E ardhmja e Mensah në dilemë, katër klube pas tij

Emanuel Mensah u rikthye në Superiore këtë verë, teksa fillimisht e kërkoi Kukësi. Me verilindorët nuk pati një marrëveshje dhe Partizani u tregua më i shpejtë dhe e bindi ganezin që kish spikatur para dy vitesh me Laçin. Futbollisti…