Browsing Tag

Elvis Plori

Elvis Plori thotë “po”, Besëlidhja “ndez motorët”

Starti i përgatitjeve për sezonin e ri te Besëlidhja ende po vonon, por Besëlidhja ka përveshur mëngët në merkato dhe këtë e nis nga stoli. Drejtuesit e skuadrës lezhjane kanë bërë publik lajmin se kanë gjetur akordin me shkodranin Elvis…

Plori: Unë tek Apolonia? Kam dy oferta, vendos shpejt

Elvis Plori e mbylli sezonin në krye të Burrelit, skuadër që e shpëtoi nga rënia në Kategorinë e Dytë. Kontrata me matjanët i ka përfunduar, por ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij. Shkodrani theksoi se do të takohet me drejtuesit e…

E ardhmja? Plori i pavendosur për sezonin e ri

Pas mbylljes së kampionatit të Kategorisë së Parë, trajneri i Burrelit, Elvis Plori, falënderoi skuadrën e drejtuesit për bashkëpunimin. Por, shkodrani e la të hapur mundësinë e largimit nga pankina matjane, me mendimin se ekipet që…

Plori: Fitoi zemra, jo lapsi! U ngatërruan me babën!

Burreli ia doli të shpëtonte prej rënies nga Kategoria e Parë, pasi sot mposhti në Shkodër Veleçikun me rezultatin minimal 0-1. Matjanët ishin të pashpresë kur i mori përsipër Elvis Plori, i cili në Kategorinë e Parë është një ekspert. Edhe…

Plori: Do jemi cinikë, pak ekipe marrin pikë në Shënkoll

Fundjava duket sikur po troket shpejt për ndeshjet e javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Të gjitha sfidat luhen ditën e shtunë, ndërsa të dielën zhvillohen vetëm dy sfidat e zonës Play-out në Grupin B. Ndërkohë, Burreli kryesues në…

Plori nuk e nënvlerëson Vorën: Kujdes, i mbyturi të mbyt!

Burreli shpëtoi në fund në përballjen me Ilirinë në shtëpi, teksa mori një pikë që vlen shumë për mënyrën se si shkoi ndeshje. Takimi i radhës në program për matjanët është kundër Vorës së vendit të fundit. Trajneri Elvis Plori e vlerëson…

Burreli, Plori tregon “sekretin”: Nuk ngutemi në merkato

Gjatë kësaj periudhe dimërore, edhe te skuadra e Burrelit kanë vazhduar përgatitjet, të cilat edhe pse janë zhvilluar në terren të rënduar nga reshjet e borës e shiut, kanë qenë vendimtare për kolaudimin e skuadrës. Për SportEkspres.com,…

Plori besimplotë: Burreli nuk e diskuton mbijetesën

Burreli në këtë sezon të Kategorisë së Parë nuk është në situatë të mirë në renditje, pasi pas 13 javëve të luajtura ka grumbulluar 12 pikë dhe ndodhet në vendin e parafundit në Grupin A. Por trajneri i kësaj skuadre, shkodrani Elvis Plori,…

Kastrioti zyrtarizon largimin e Plorit, ja pasuesi

Kastrioti ka njoftuar pranimin e dorëheqjes së Elvis Plorit, i cili një ditë më parë u shpreh se nuk do të drejtojë në vijim krutanët. Ndeshja me Kukësin, e humbur me rezultatin 1-2, ishte e fundit për shkodranin. “Trajneri Elvis Plori…

Plori e thotë hapur: Jemi ekipi më i dobët!

Elvis Plori, trajneri i Kastriotit, e ka pranuar se skuadra e tij është më e dobëta në Superiore. Në lidhjen direkte në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ai analizoi takimin e humbur me Teutën. “Është e vërtetë, renditja nuk gënjen…

Plori: Pësojmë lehtë, jam gati të iki

Kastrioti shënoi dy herë përballë Tiranës, por tre pikët shkuan për bardheblutë. Elvis Plori është i zhgënjyer me lehtësinë e pësimit të golave, ndërsa ka deklaruar pas ndeshjes për emisionin "Gol pas Goli", se do të bisedojë për të ardhmen…

Plori nuk ka frikë, mesazh Flamurtarit dhe Partizanit

Kastrioti u kualifikua në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Krutanët kishin barazuar 1-1 ndeshjen e parë në Peshkopi me Korabin, kurse dje fituan me rezultatin e ngushtë 1-0. pas ndeshjes trajneri Elvis Plori ka folur para mediave për…

Plori: As që e çova në mend ta sulmoj Skënderbeun!

Elvis Plori normalisht nuk mund të jetë i kënaqur me humbjen e pësuar, por nuk është i befasuar, pasi Skënderbeu është një ekip i fortë. Shkodrani, në emisonin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “E kemi ditur, e kam vlerësuar…

Plori, i sinqertë: Më kënaq edhe një pikë

Elvis Plori i është gëzuar tre pikëve me Luftëtarin, ndërkohë që tani me Skënderbeun edhe me një pikë ai është “OK”. Gjithsesi ai tregon se gjendja në skuadrën e tij është e mirë, pasi nisja e kampionatit me fitore normalisht i ka rritur në…

Sinqeriteti i Plorit: Shkuam për një pikë në Gjirokastër

Kastrioti mori tre pikë në transfertën me Luftëtarin. Trajneri Elvis Plori është i sinqertë kur thotë se ekipi i tij kishte shkuar në Gjirokastër për të marrë një pikë. Gjithsesi krutanët fituan, por nuk është se ka kohë për festë, pasi të…

“Italiani” Elvis Plori, risi te Kastrioti i tij

Kastrioti është zhvendosur në Bullgari dhe një ditë më parë  ka zhvilluar një ndeshje miqësore kundër qipriotëve të AEL limasol. Krutanët u mposhtën me rezultatin 2-1, ndërkohë që autor i golit të vetëm të tyre ishte mbrojtësit Dajan Shehi.…