Browsing Tag

e rrallë

Penallti për një fjalë goje, ndodh në Itali

Penalltia më e çuditshme në botë është dhënë fundjavën që kaloi në kategorinë e shtatë italiane. Episodi i rrallë ndodhi në ndeshjen midis skuadrave të Baçigalupos dhe Barrakudës. Gjyqtari i takimit, Salvatore Sanxhovani u bë protagonisti i…

VIDEO /  E rrallë, në Rumani faullin e shkakton një… qen!

Një episod mjaft qesharak ka ndodhur në kategorinë e katërt të futbollit rumun. Gjatë ndeshjes ku ndodhi incidenti, protagonist ishte një qen i lënë lirë që u fut në fushë dhe u përplas me një lojtar. Futbollisti nuk e pa qenin që po i…