Mesfushori i Skënderbeut, sërish në kombëtare

0

Sërish ftesë nga kombëtarja për mesfushorin e Skënderbeut. Është shpallur lista me 23 lojtarë e Etiopisë dhe Biniam Belaj Demte do të jetë pjesë e përfaqësueses së tij për ndeshjen e 18 nëntorit kundër Ganës.

Demte është ftuar edhe më parë me kombëtaren e tij dhe normalisht kjo është diçka e mirë, pasi edhe i rrit vlerën në treg. Mesfushori po luan titullar me Skënderbeun dhe paraqitjet e tij kanë qenë të mira, çka e bën edhe një nga lojtarët që në të ardhmen do të transferohet jashtë vendit.

LISTA E LOJTARËVE TË GRUMBULLUAR
Portierë:
Samson Asefa (Dire-Dawa K.), Abel Mamo (Mekelakeya)
Mbrojtës:
Abdulkarim Mohammed (St. George), Aschalew Tamene (St. George), Ahmed Rashid (Ethiopia Bunna), Temesgen Castro (Ethiopia Bunna), Anteneh Tesfaye (Dire-Dawa K.), Abebe Tilahun (Mekelakeya), Desta Yohanesse (Hawassa K.), Amsalu Tilahun (Fasil k.)

Mesfushorë: Daniel Demissie (Ethiopia Bunna), Samson Tilahun (Ethiopia Bunna), Mulualem Mesfin (St. George), Canaan Markene (Adama Kenema), Shemeles Bekele (Petrojet SC, Egypt), Gattuoch Panom(El Gouna FC, Egypt), Biniam Belay (KF Skenderbeu, Albania)
Sulmues: Getaneh Kebede (St. George), Abel Yalew (St. George), Addis Gidey (Sidama Bunna), Mineyehlu Wendemu (Mekelakeya), Amanuel Gebremikael (Mekelle 70 Enderta), Omad Okuri (Smouha SC, Egypt)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.