Po spikat me Skënderbeun, kombëtarja e fton sërish

0

Vjet nuk pati shumë hapësira për të, por këtë sezon gjërat kanë ndryshuar dhe është një nga titullarët e padiskutueshëm. Flasim për etiopianin Benejam Demte, i cili është ndër të preferuarit e Orges Shehit në mesfushë.

Paraqitjet e mira kanë bërë që Etiopia ta thërrasë sërish mesfushorin. Demte madje pritet të luajë titullar në ndeshjet kualifikuese në Kupën e Kombeve të Afrikës kundër Kenias. Takimi i parë luhet më 10 tetor, kurse i kthimit më 14 tetor në Nairobi.

LISTA E ETIOPISË
Portierë:
Samson Assefa (Dire Dawa City), Tekelemariam Shanko (Hawassa City), Tsion Merede (ArbaMinch City)

Mbrojtës: Abdulkerim Mohammed, Asechalew Tamene, Henok Adugna, Salahdin Bargicho (Saint George), Anteneh Tesfaye (Dire Dawa City), Mujib Kassim, Amsalu Tilahun (Fasil Kenema), Ahmed Reshid, Temesgen Castro (Ethiopian Coffee)

Mesfushorë: Mulualem Mesfin, Natnael Zeleke, Behailu Assefa (Saint George), Gatoch Panom (El Gouna/Egypt), Shemeles Bekele (Petrojet/Egypt), Biniyam Belay (Skenderbu Korce/Albania), Amanuel Yohannes (Ethiopian Coffee), Canaan Markneh (Adama City), Shemekit Gugesa (Fasil Kenema)

Sulmues: Getaneh Kebede, Abel Yalew (Saint George), Omod Okuri (Smouha SC/Egypt), Dawa Hotessa (Adama City), Addis Gidey (Sidama Coffee)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.