Browsing Tag

DC United

Rashani drejt Amerikës, klubi i “MLS” shfaq interes

E ardhmja e Elbasan Rashanit mund të jetë në kampionatin amerikan “MLS”. Sipas medies norvegjeze “telemarksavisa” për 26-vjeçarin ka shfaqur interes klubi i njohur DC United, pjesë e të cilit është dhe futbollisti me famë botërore Uejn…

VIDEO | Runi realizon çmendurinë e vitit, gol nga 70 metra!

Uejn Runi ka shënuar një gol të cmendur, në sfidën që ekipi i tij i DC United luajti përballë Orlando City. Ndeshja përfundoi me fitoren minimale të DC United, me Runin që i dhuroi tri pikët. Pikërisht në minutën e 10-të, Uejn Runi…

VIDEO | Uejn Runi i rilindur, shpërthen me tripletë në MLS

Uejn Runi e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin e ri në MLS. Ekipi i tij udhëheq me shtatë pikë pas tre ndeshjes, teksa nuk ka pësuar asnjë gol dhe ka shënuar plot shtatë. Mbrëmjen e kaluar, DC Junajtid, shkatërroi 5-0, Real Salt Lake në…