Browsing Tag

Cristiano Ronlado

VIDEO| Një kampion nuk ka kufij, ja gjesti i veçantë i Ronaldos

Të gjithë thonë që një kampion nuk duhet të jetë i tillë vetëm në fushë, por edhe jasht saj. E thonë, por nuk e bëjnë. Kjo është ajo çka e veçon një kampion të vërtetë, nga një tjetër që shitet si i tillë. Kristiano Ronaldo është versioni…

Ish-katalanasi mbron Mesin: Futbolli nuk është golf!

Barcelona pësoi atë eliminim të turpshëm nga Liverpuli në Champions dhe ai që pësoi tronditjen më të madhe ishte Leo Mesi. Argjentinasi me ato dy gola në ndeshjen e parë u ngrit në qiell nga opinioni sportiv dhe më pas ra në “gropë” pas…

Mesazhet me Milanin dhe… CR7-ta, rrëfehet Andre Silva

Andre Silva është i lumtur në Spanjë, ku po luan rregullt me Seviljen. Portugezi është nën kontratë me Milanin, por spanjollët mund të bëjnë tyrin duke paguar klauzolën prej 38 milionë eurosh. Së fundmi sulmuesi ka dhënë një intervistë për…