Browsing Tag

Çinari

Tri blerjet e Superiores, asgjë për t’u shënuar

Të blesh futbollistë nuk ka qenë një kulturë e klubeve shqiptare, aq sa blerje konsideronin afrimin e sportistëve që ishin të lirë (nuk kishin kontratë me askënd). Gjithsesi, kjo gjë ka ndryshuar dhe klubet e kanë kuptuar se në disa raste…

40 mijë euro për pak minuta, çfarë po ndodh me Çinarin?!

Partizani ka ndërtuar një skuadër me një moshë mesatare mjaft të re. Duke qenë se pesha e fjalës titull është e madhe dhe drejtuesit e dinë se lojtarët që kanë në skuadër mund të mos e mbajnë presionin e atij objektivi, synimi tek kampi i…

Merr fund odiseja e Çinarit, e ardhmja është te Partizani

Disa sezone të mira te Vllaznia për Eraldo Çinarin, pjesë e Shqipërisë U-21 në pranverë dhe në korrik hapi i madh, duke kaluar tek Istra në Kroaci, nëpërmjet Alavesit, klubit spanjoll që zotëron edhe aksionet e atij kroat. Një histori e…

“Çështja Çinari”, vjen reagimi nga pala spanjolle

Transferimi i Erald Çinarit te Deportivo Alavesh, është bërë një çështje problematike në Shkodër. Vllaznia pretendon se kalimi i mëngjarashit te klubi spanjoll është kryer pa dijeninë e tyre dhe me anë të dokumenteve të falsifikuara.…

Çinari pranon: Largohem, dua të luaj jashtë vendit!

Gaspër Marku Deri më tani te Vllaznia ka vetëm largime. Pas futbollistëve jabanxhinj, shqiptarë dhe të huaj, sepse asnjëri prej tyre nuk pritet të kthehet, tërheq më tepër vëmendjen largimi për në kampionate të huaja i dy shkodranëve…