Browsing Tag

Cardiff City

Kardifi pa sulmues, as Premier Liga nuk tregon “mëshirë”

Kardif Siti siguroi firmën e sulmuesit të zhdukur, Emiliano Sala për një shifër rekord për klubin, 17 milionë euro. Por që nga dita e hënë, kur pritej dhe që sulmuesi të bashkohej në stërvitje me skuadrën angleze, nuk ka asnjë lajm nga…

Zhduket avioni, blerja rekord e Kardif ishte në të

Pak kohë më parë vdiq pas një shpërthimi të helikopterit presidenti i Lester, ndërkohë që një lajm i frikshëm po qarkullon edhe për futbollistin Emiliano Sala. Avioni i tij është zhdukur dhe nuk ka ende asnjë informacion se çfarë ka…