Browsing Tag

Cani

Vijon tensioni te Partizani, Çani nuk del në stërvitje

Edgar Çani dhe Partizani, një dashuri që nuk çeli kurrë lule dhe që pritet të mbyllet shumë shpejt, ose ndoshta është mbyllur që tani. Pas sherrit të djeshëm me trajnerin Klevis Dalipi, sulmuesi shtatlartë nuk ka dalë fare në stërvitje…

Çani shqetëson Partizanin, ndaj Lushnjës luan Sukaj

Sulmuesi do të shfrytëzojë ndërprerjen e kampionatit për të lënë pas shpatullave dëmtimin që po e mundon. Vizitë mjekësore në Itali, në fundjavë pritet të fitojë një fanellë titullari Sukaj Nuk ka fund odiseja e Edgar Çanit, pasi…

Juliano surprizon me Çanin, Adorjan nga minuta e parë

Trajneri ka provuar shtatlartin, duke ulur në stol Sukajn. Skema është 4-2-3-1. Mesfushori hungarez pjesë e titullarëve. Rikthehen Batha dhe Hoxha   Trajneri Mark Juliano ka punuar edhe me formacionin që do të hedhë nga minuta e parë në…

Goli i parë shqiptar, Çani falënderon La Kameran

Më në fund erdhi edhe debutimi i shumëpritur. Edgar Çanit i mjaftuan 33 minuta në fushë për të bërë diferencën dhe për të treguar se është tjetër nivel në krahasim me shumicën e sulmuesve në Superiore. Pas ndeshjes, Çani u shpreh i…

Çani: Ndihem më mirë, jam gati të luaj

Sulmuesi i Partizanit, Edgar Çani, mungoi të dielën ndaj Laçit dhe mungesa e tij u vu re, pasi skuadra vuajti shumë për të gjetur hapësira në sulm, në mungesë të një lojtarë të fuqishëm në zonë. Ndonëse Partizani dhe vetë sulmuesi kanë…

Çani nuk grumbullohet, por Juliano jep një lajm të mirë

Ashtu  si pritej, Edgar Çani nuk do të luajë ndaj Laçit dhe nuk është grumbulluar fare për ndeshjen hapëse të sezonit. Sulmuesi ka ende probleme fizike dhe nuk duhet rrezikuar në asnjë mënyrë. Megjithatë, në konferencë për shtyp…

Partizani stërvitet në Kamzë, Çani me problemet e zakonshme

Partizani më në fund është kthyer të stërvitet në Shqipëri, pas një periudhe të gjatë larg syve të tifozëve, sa për pushimet verore, aq edhe për fazën përgatitore në Itali. Sot të kuqtë kanë nisur stërvitje në Shqipëri, duke zgjedhur…

Çani: Jam mirë, nuk do flas më për formën time fizike

Edgar Çani është përforcimi i bujshëm veror i Partizanit dhe natyrisht lajmet e në Itali stërvitja e tij ka qenë e kufizuar dhe ka nisur vetëm ditët e fundit kanë shqetësuar jo pak tifozët, edhe për faktin se nuk janë në kontakt me…

Çani prish planet e Partizanit, mund të mungojë disa ndeshje

“Starova e di, dua një ekip sulmues. Nuk e kam problem edhe nëse humb dhe ekipi zhvillon lojë sulmuese dhe jep gjithçka nga vetja”, - deklaronte presidenti Gaz Demi në një studio sportive kohë më parë. Numri një i klubit shpaloste qartë…

Çani kundër mallkimit, numri 9 sjell ters në epokën Demi

Gazmend Demi sapo ka bërë goditjen më të madhe që kur ka marrë drejtimin e Partizanit, 4 vite më parë: Edgar Çani i kuq, lajm që qarkullonte në media çdo verë e janar, aq sa edhe kur Partizani konfirmoi marrëveshjen, pritej prezantimi…

Çani-Partizani, pengesa kryesore ishte… bashkëshortja

Është pa frikë operacioni i verës: Edgar Çani te Partizani, lajm i raportuar në mediat shqiptare çdo verë e janar, por më në fu d i realizuar ditët e fundit. Sulmuesi ka pritur gjatë oferta nga Italia, nga Seria B, pasi nuk mund të…