Browsing Tag

Brighton

Nuk ndali Mançester Sitin, shkarkohet trajneri i Brajtonit!

Verën e vitit 2017, ekipi i Brajtonit u rikthye pas 24 vitesh në Premier Ligë, pasi përfundoi i dyti në Championship. Sezonin e kaluar shpëtuan, ashtu siç bënë edhe sivjet. Brajtoni e mbylli kampionatin në vend të 17-të me 36 pikë, dy…

Siti ka një shqetësim, Sterling emocionon 550 nxënës!

Mançester Siti po zhvillon një sezon fantastik. Djemtë e Guardiolës kanë fituar trofeun “Carabao Cup”, duke mposhtur Çelsin e Sarrit në finale dhe janë në garë për të gjithë kompeticionet ku marrin pjesë. Të shtunën luhet ndeshje…