Browsing Tag

Brasil

Thumbimi i radhës: Pse ka heshtur Mesi te Barça?!

Polemikat Brazil-Argjentinë nuk kanë fund. Ekipi i Tites fitoi Kupën e Amerikës për herë të nëntë në histori dhe tifozët kanë festuar gjatë. Megjithatë, deklaratat e Leo Mesit kanë trazuar ambientin e Brazilit. Kapiteni i Argjentinës dhe…

VIDEO | Brazili në finale, Argjentina akuzon arbitrin

Brazili ka likuiduar Argjentinën me rezultatin 2-0 dhe ka siguruar finalen e Copa America. Skuadra e Tite, sërish nuk ka pësuar, ndërkohë që protagonistët e kësaj sfidë kanë qenë Gabriel Zhezus dge Roberto Firmino, autorë të golave dhe…

E pabesueshme në Brazil, gafë absurde e VAR-it!

Përdorimi i sistemit VAR në futboll ka bërë që në një farë mënyre të vendoset drejtësia, të paktën për sa i përket pozicionit jashtë loje. Gjithsesi, në sfidën mes Internacionalit dhe Bahias në Serinë A braziliane ka shkaktuar polemika të…

Plas te Brazili, Nejmarit i hiqet shiriti i kapitenit!

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit të listës, trajneri tha se Nejmar kishte bërë një gabim dhe se do të…

VIDEO | VAR në Brazil, çfarë kaosi për një gol!

Mbrëmjen e së dielës, në Brazil u zhvillua finalja e kampionatit të Katarinenses, ku përballeshin Avai dhe Shapekoense, ekipi që u bë i njohur edhe për tragjedinë famëkeqe të disa viteve më parë. Ndeshja përfundoi me shifrat 1-1 dhe ekipet…

Ylli i Milanit lider, i besohet numri legjendar te Brazili

Brazili do të zhvillojë dy teste miqësore në ditët në vijim, teksa fillimisht do të përballet me kombëtaren e Panamasë, ndërsa më pas do të luajë me Republikën Çeke. Për këto dy ndeshje, trajneri Tite ka grumbulluar disa lojtarë të rinj,…

Festë madhështore në tribuna, çfarë spektakli në Brazil

Pak muaj më parë, konkretisht 18 tetorin e këtij viti, një klub që luan në Brazil, i quajtur Fortaleza festoi 100-vjetorin e krijimit të saj. Aktualisht klubi luan në Serinë B, por edhe për pak kohë pasi sezonin e ardhshëm do të luajë në…