Browsing Tag

Botev

Botevi grumbullon edhe një 16-vjeçar për Partizanin

Botevi është spostuar sot në Burgas, ku nesër do të presë Partizanin, për kthimin e turit të parë në Europa League. Në Tiranë Botevi fitoi bindshëm, me përmbysje, duke dominuar në lojë, ndaj tashmë shanset e Partizanit janë thuajse zero,…

Bullgarët pushtojnë Tiranën, Partizani nuk është gjëkundi

Më keq nuk kishte ku të shkonte: Partizani është mundur sot 3-1 nga Botevi në “Selman Stërmasi” dhe praktikisht është eliminuar që tani. Starova dje deklaronte se ishte një ndeshje 50/50 dhe në përgjithësi gjithë ambienti i kuq ishte…

Partizani-Botev, vapa mban larg tifozët

Pritej një numër shumë më i madh tifozësh sot në “Selman Stërmasi”, për sfidën mes Partizanit e Botevit në Europa League, por orari 17.00 dhe temperaturat mbi 33 gradë kanë trembur shumë tifozë. Nuk mungojnë si zakonisht Guerrilsat, që…

Partizani-Botev, zyrtarizohen formacionet

Europa League, turi i parë Stadiumi “Selman Stërmasi”, ora 17.00 Partizani - Botev Partizani: Alban Hoxha, Kotobelli, Ibrahimi, Atanda, Fejzullahu, Vila, Batha, Trashi, Mazrekaj, Progni, Sukaj Botev: Çvoroviç, Minev, Panov,…

Formacionet/ Partizani e Botev, sa halle në sulm!

Stërvitja e fundit e zhvilluar në stadiumin “Selman Stërmasi” ka vendosur edhe formacionin e të kuqve për ndeshjen ndaj Botev Plovdivit. Trajneri Sulejman Starova nuk ka shumë alternativa, prandaj dhe 11-ja nuk do të ketë surpriza, duke…

Bullgarët nuk i tremb vapa

Nikollaj Kirov ka folur sot për mediat në Tiranë, në “Selman Stërmasi”, para stërvitjes së fundit të Botevit në prag të sfidës kundër Partizanit, të enjten ora 17.00. Të luajturit në këtë orar mjaft të papërshtatshëm nuk e shqetëson…