VIDEO | Ide e veçantë dhe origjinale, ndeshja nis me vezët e Pashkës!

0

Fundjava që lamë pas ishte fundjava e Pashkëve dhe një ndër vendet që i feston më së shumti është Bullgaria. Si për të nderuar festën e Pashkëve, në vendin ballkanas kanë menduar diçka mjaft të veçantë për sa i përket futbollit.

Në ndeshjet e kampionatit, kapitenët e dy ekipeve nuk zgjidhnin nga një monedhë, por kishin nga një vezë secili dhe ai që i thyente vezën tjetrit zgjidhte portën ose topin.

Një ide mjaft speciale dhe e veçantë. Pamjet që ju kemi sjellë më poshtë janë përpara se të niste takimi i djeshëm mes Botevit dhe CSKA-së së Sofies.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.