Browsing Tag

Borja Valero

Inter nuk e do, mesfushori tenton rikthimin e madh

Borja Valero e ka humbur rolin e protagonistit te Interi. Konte nuk e sheh aspak spanjollin në planet e sezonit të ri. Valero nga ana e tij mendon të qëndrojë akoma në majën e futbollit dhe dëshiron të jetë vendimtar në një klub tjetër.…

“Veterani” Valero, tifozët tallen me mesfushorin

Interi arriti të fitonte ndaj Udinezes me gol të Mauro Ikardit.  Në formacionin bazë mungonte Vesino dhe Naingolan, ndërkohë që Spaleti nuk kishte hezituar të aktivizonte spanjollin Valero. Ky i fundit nuk preferohet shumë nga tifozët dhe…

Interi ndez “motorët”, merr edhe Borha Valeron

Borha Valero është i Interit dhe zyrtarizimi do të vijë pas kontrolleve mjekësore, që janë zhvilluar paraditen e sotme në Milano. Mesfushori spanjoll lë Fiorentinën pas 5 sezonesh të shkëlqyera, ku u kthye në një pikë kyçe për klubin…

Borha Valero i Interit, mbyllet të hënën

Borha Valero është praktikisht një lojtar i Interit. Pak pas mesditës së djeshme, zikaltërit kanë gjetur akordin me Fiorentinën në bazë të gjashtë milionë eurove, plus një mln euro bonus. Dhe në pasditen e djeshme ka ardhur edhe konfirmimi…

Vjen goditja e parë e Interit

Spanjolli Borha Valero i ka thënë “po” Interit: kështu raporton Calciomercato.com, që shkruan sot mesfushori ka vendosur të ndryshojë klub dhe qytet, pavarësisht se në Firence është një idhull dhe ka një marrëdhënie të shkëlqyer me klubin e…