Browsing Tag

Bojan Najdenov

Najdenov gëzon Laçin, bashkohet me grupin

Laçi është gati për ndeshjen e parë të kampionatit kundër Kukësit. Trajneri Besnik Prenga po mendon për formacionin që do të zbresë në fushë nga minuta e parë. Në seancën e sotme stërvitore ka pasur një risi. Mesfushori Bojan Najdenov…

Rikthehet Bojan Najdenov, një nga të rinjtë me probleme

Laçi zhvilloi ditën e djeshme miqësoren e dytë me Tiranën, që e fitoi me rezultatin e pastër 2-0. Kjo përballje u zhvillua në Kamzë, ndërkohë që si spektator ishte mesfushori maqedonas Bojan Najdenov. Numri 10 i kurbinase e ndoqi nga…

Laçi merkato në rajon, ka të reja nga Najdenov

Laçi nis përgatitjet më 4 janar, ndërkohë që drejtuesit po punojnë për të bërë disa përforcime. Gjetja e një sulmuesi është objektivi kryesori dhe trajneri Besnik Prenga po përpiqet të shfrytëzojë njohjet e tij në Kroaci dhe të sjellë në…

Dëmtimi, Bojan Najdenov i jep zemër vetes

Mesfushori i Laçit, maqedonasi Bojan Najdenov, u dëmtua në ndeshjen me Kastriotin dhe iu desh të bënte një ndërhyrje. Numri 10 i kurbinasve pësoi një frakturë në një nga gishtërinjtë e këmbës dhe pritet që të kthehet në mes të muajit janar.…

Mesfushori i Laçit në paterica, mësohet shkalla e dëmtimit

Lajm jo i mirë për Laçin, që nuk kishte në ndeshjen me Kamzën mesfushorin Bojan Najdenov. Maqedonasi ka thyer gishtin e këmbës që në ndeshjen me Kastriotin dhe i është dashur të bëjë një ndërhyrje. Një dëmtim i tillë e lë atë jashtë…

FIFA gëzon Laçin, “përforcim” me vlera para Partizanit

Ivan Galiç është ai që shqetëson kurbinasit për ndeshjen me Partizanin. Sulmuesi anësor u dëmtua në ndeshjen kundër Naftëtarit dhe mbetet për t’u mësuar gjendja e tij. Kroati është një nga lojtarët prej të cilit te Laçi presin shumë. Por…

I refuzoi të gjithë për Laçin, Najdenov tregon arsyet

Bojan Najdenov do të jetë pjesë e Laçit sezonin e ardhshëm. Mesfushori 26-vjeçar ka nënshkruar me bardhezinjtë. Bisedimet u mbyllen me sukses dhe ditën e djeshme mesfushori nga Strumnica ishte në kryeqytet dhe pas takimit me presidentin…