Browsing Tag

Biglia

Një repart bëhet nga e para, Milani bën gati revolucionin

Milani prej kohësh është një kantier ndërtimi, me kuqezinjtë që bëjnë shumë ndryshime vit pas viti. Edhe këtë sezon duket se do të ndodhë e njëjta gjë, teksa pritet një revolucion i vërtetë, sidomos në mesin e fushës. Sipas asaj që…

Nga sherri te largimi, mesfushori i Milanit shqyrton ofertat

Milani është i përqendruar te gara për vendin e katërt në Serinë A  çka do të ishte shpëtimi i sezonit, por ndërkohë krerët e klubit po punojnë edhe për sezonin e ardhshëm dhe projekti i pronarëve të klubit parashikon rinovim dhe largim të…

Konflikti Kesi-Bilia, Milani merr vendimin

Humbja ndaj Interit në derbi, padyshim që la një shenjë të hidhur në kampin e Milanit. Si të mos mjaftonte disfata, në momentin që Frenk Kesi la fushën e lojës, pati një konflikt me Lukas Biljan, duke shkaktuar jo pak polemika.…

Bilia flet si kuqezi: Forca Lacio!

Situatë komike jashtë qendrës sstërvitore të Milanit, Milanelos, ku tifozë të shumtë janë stacionuar prej ditësh dhe sot prisnin argjentinasin Lukas Bilia për autografe e foto. Mesfushori, i habitur si të gjithë nga transferimi i bujshëm…

Bilia te Milani, Tare: Zgjedhje jete

Nuk ka të ndalur Milani, që ka mbyllur blerjet e qendërmbrojtësit Musakio dhe mesfushorit Kesie, por tashmë bën gati goditjen e parë "big". Mesfushori i Lacios dhe Argjentinës, Lukas Bilia, është një hsp larg transferimit te Milani.…