Browsing Tag

Besar Musolli

Musolli qetëson Kukësin, ka një prurje në staf

Kukësi vijon me përgatitjet për nisjen e sezonit të ri futbollistik. Momentalisht verilindorët po punojnë në kryeqytet, ndërkohë që më 5 gusht do të zhvendosen drejt Mavrovës, në Maqedoninë e Veriut. Së fundmi te Kukësi ka pasur edhe…

Musolli: Kurrë probleme të tilla, dua të qëndroj këtu!

Dëmtimet kanë qenë një problem madhor te Kukësi këtë sezon. Besar Musolli është një nga ata që e ka vuajtur shumë këtë pjesë, pasi për gati 7 muaj qëndroi jashtë fushave të blerta. Probleme kanë kaluar edhe disa lojtarë të tjerë dhe…

Dëmtimi, emocionet dhe rinovimi: Musolli “hap zemrën”

Besar Musolli është pjesë e Kukësit që kur verilindorët garojnë në Kategorinë Superiore. Mesfushori në fillim të këtij kampionati pësoi një dëmtim në ndeshjen me Teutën dhe iu desh të qëndronte rreth shtatë muaj jashtë fushave të blerta. Ai…

Musolli: Po nuk fituam, Partizani zyrtarisht kampion

Besar Musolli nuk aktivizohet me Kukësin qe prej muajit shtator. Në takimin e së premtes ndaj Partizanit, mesfushori do të jetë i gatshëm për trajnerin Ramadan Ndreu. Në një intervistë për “Supersport”, Musolli foli për gjendjen e tij…

Momenti i Besar Musollit, Ndreu mund të bëjë plane me të

Mesi i muajit shtator ishte i pafat për një nga lojtarët më të rëndësishëm të Kukësit. Besar Musolli, në takimin kundër Teutës në Durrës u zëvendësua dhe pas kontrolleve mjekësore u vu re se kishte këputur ligamentin e gjurit. Automatikisht…

Anulohet “divorci”, Kukësi njofton rikthimin e Musollit

Tre ditë më parë Besar Musolli dhe Kukësi ndërprenë me marrëveshje kontratën pas një bashkëpunimi 7-vjeçar. Por, në një njoftim të fundit, klubi verilindor ka bërë të ditur se mes mesfushorit dhe presidentit Gjici është arritur një…

Rrumbullaku: Largimi i Musollit na ka mërzitur

Simo Rrumbullaku, mbrojtësi i majtë i Kukësit, ka folur para ndeshjes me Luftëtarin në Gjirokastër. Në një lidhje direkte me emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ai foli për dëmtimin e tij, rikthimin në skuadër, por edhe për largimin e…

Prapaskena e bujshme, Musollit i ikën milionat nga duart

Ligamenti ndali Besar Musollin dhe e largoi edhe nga Kukësi. Prej 7 vitesh mesfushori jepte kontributin për verilindorët, teksa edhe fitoi gjithçka mundej në Shqipëri. E nisi me Kupën: madje shënoi edhe penalltinë vendimtare në finale…

Shameti: Do na mungojë Musolli, Kamza problematike

Ylli Shameti do të jetë gati për Kukësin. Kapiteni ia ka dalë të rikuperohet dhe sot ka dalë para mediave. Nuk mund të mos fliste fillimisht për Besar Musollin, i cili të paktën për gjashtë muaj do t’i mungojë verilindorëve. "Në radhë të…

E konfirmuar, Kukësi pa dy titullarë ndaj Kamzës

Kukësi përballet me Kamzën në fundjavë. Në ndeshjen që do të zhvillohet në Shkodër të dielën pritet që trajneri Armando Cungu të mos ketë sërish mbrojtësin Simo Rrumbullaku. Gjatë kësaj jave ai nisi stërvitje me grupin, por ende nuk është…