Browsing Tag

Belotti

VIDEO | Çmenduri e Belotit, Torino fluturon drejt Europës

Spektakël në ndeshjen e parë të Serie A për ditën e sotme. Torino ka triumfuar me përmbysje ndaj Sasuolos me shifrat 3-2 në një ndeshje të çmendur. Sfida nisi më mirë për Torinon, që në minutën e 17-të pati një mundësi të shkëlqyer për…

Mançini i ka “alergji” pykat, merr përforcime nga… Serie B

Kombëtarja italiane pret më 17 nëntor në “San Siro”, Portugalinë. Kampionët në fuqi të Europës vijnë në Milano me “petkun” e kryesuesit të grupit, pasi kanë marrë pikë të plota në dy përballjet e mëparshme ndaj Polonisë e Italisë. Sipas…

Torino bën presion: Milani nuk ka shans për Belotin

Urbano Kairo është një president kokëfortë, sepse e di mirë që ka në dorë një thesar, që quhet Beloti dhe nuk shitet aq lehtë. Bosi i Torinos i ka lëshuar një mesazh të qartë Milanit, që ka kohë që tenton të marrë yllin e Serisë A.…

Torino prezanton skuadrën pa Belotin

Andrea Beloti është një ndër sulmuesit më të kërkuar në Europë dhe Torino pret me qetësi ankandin, por ndërkohë duket se vetë sulmuesi ka zgjedhur Milanin. Torino kërkon 100 milionë dhe nuk bën asnjë lëshim, por në të vërtetë klubi…

Derbi milanez për Belotin, por çmimi po bëhet absurd

Interi kërkon një sulmues të rëndësishëm dhe Andrea Beloti i Torinos mbetet synim madhor, por jo me çmimin aktual, sepse Torino kërkon 100 milionë euro. Kjo bën që për momentin klubi zikaltër të qëndrojë në pritje, sepse merkatoja sapo ka…