Browsing Tag

Basha

Vetëm pesë ditë te Kukësi, shtohen problemet për Duron

Shpëtim Duro u zyrtarizua si trajneri i ri i Kukësit me datë 25 korrik dhe vetëm pesë ditë pas emërimit të tij, i duhet të shqetësohet për shumë gjëra. Senatorët e ekipit nuk u paraqitën në seancën e parë stërvitore, ndërsa mbrëmë, u largua…

Mesfushori kuqezi ndërron skuadër, transferohet në Ukrainë

Lojtari i Shpresave kuqezi, Arbër Basha ka ndërruar skuadër sot. Që nga fillimi i këtij sezonit, 21-vjeçari aktivizohej në radhët e skuadrës estoneze, JK Narva Trans. Basha la skuadrën e Kamzës për tu transferuar në Estoni, aty ku luajti 11…

Mavraj e Basha, çfarë shuplake në Kupën e Greqisë!

Nuk ika ku të shkojë më keq për skuadrën e Aristi, ku aktivizohen dhe dy lojtarë përfaqësueses së Shqipërisë, Migjen Basha dhe Mërgim Mavraj. Skuadra e Selanikut është mundur 3-2 në Kupë me skuadrën e Ergotelis, që luan një kategori më…

Basha dhe Kaçe ndahen në paqe, Manaj e nis nga stoli

Tre shqiptarë kanë luajtur në takimin midis Aris dhe Panathinakos.  Dy mesfushorët e kombëtares Migjen Basha dhe Ergys Kaçe u vunë përballë njëri-tjetrit që nga minuta e parë, ndërsa Mërgim Mavraj u fut si zëvendësues gjatë pjesës së dytë.…

Basha pranë marrëveshjes, ofertë tunduese nga Ukraina

Ndër legjionarët e shumtë në qarkullim, po bie në sy edhe talenti i grumbulluar së fundi nga Shqipëria U-21, Arbër Basha. Një ecuri galopante e 20-vjeçarit, i cili për pak muaj ka ndryshuar karrierën. Në korrik të këtij viti u publikua…

Arbër Basha kompleton misionin, i katërti në Estoni

Pak muaj në Estoni i kanë mjaftuar Arbër Bashës të bëhet “zot shtëpie” te Trans Narva dhe të meritojë edhe ftesën nga kombëtarja U-21 e Shqipërisë. Mesfushori 20-vjeçar nga Tirana zbarkoi në korrik në Estoni dhe që atëherë është kthyer…

Mavraj e Basha, “dajak” në Athinë

Mërgim Mavraj dhe Migjen Basha kanë pësuar humbjen e dytë radhazi me Arisin e tyre. Në Athinë, skuadra e shqiptarëve nuk ka mundur që t’i bëjë ballë AEK-ut, që ka shënuar 4 gola në portën e skuadrës nga Selaniku. Duhet veçuar se nuk ka qenë…

Basha: Gol i çuditshëm, nuk ndodh çdo të diel

Migjen Basha do të jetë një nga mungesat e kombëtares sonë për ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve ndaj Skocisë, pasi mesfushori u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 44-të. Pikërisht pak sekonda më vonë Basha pësoi dhe një dëmtim,…

Basha fiton bastin estonez, tani e duan në Ukrainë

Në korrik të këtij viti u publikua lajmi se Arbër Basha firmosi në Estoni, te Trans Narva, dhe ishte një lajm që habiti jo pak. Bëhet fjalë për një djalosh të ri, që sezonin e shkuar luajti mes Superligës e Kosovës dhe Superiores sonë, por…

Nuk ka debutim për Mavrajn, Basha titullar në fitoren e Arisit

Mërgim Mavraj u transferua pak ditë më parë tek ekipi i Arisit të Selanikut. Mbrojtësi kuqezi ishte pa ekip prej shumë kohës dhe normalisht që i duhet pak kohë që të arrijë formën optimale, edhe pse në mënyrë individuale ka punuar në mënyrë…

VIDEO/ Mavraj entuziast, humor me Bashën rrugëve të Greqisë

Mërgim Mavraj është bashkuar sot me skuadrën e re të Arisit. Edhe pse vetëm në ditën e parë, mbrojtësi duket se është mjaft i lumtur dhe entuziast. Nuk do të jetë i vetmi lojtar shqiptar në skuadrën e Selanikut, pasi pak javë më parë në…

Basha: Duhej reagim, eksperienca vlen shumë

Mesfushori Migjen Basha ka qenë ndër më të mirët në ndeshjen e sotme kundër Izraelit dhe duket se Shqipëria nuk bën dot pa të dhe pa emra të tjerë veteranë, por që kanë rendiment të shkëlqyer. Për Supersport, pas ndeshjen Basha pranon se…

Fitore dhe karton i kuq, fundjava e veçantë e Bashës

Arbër Basha është kthyer tashmë në një lojtar titullar te Trans Narva në Estoni, ku luan prej muajit të shkuar. Mesfushori i talentuar 20-vjeçar, i cili ka ndërmarrë një aventurë të veçantë, sepse pakkush merr në konsideratë oferta nga…

Sakrifica e Frashërit dhe nxitimi i Kukësit

Stivi Frashëri nuk u aktivizua në tre ndeshjet e fundit të kampionatit, me gardianin që u detyrua që t’i nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale. Gjithsesi, Frashëri konsiderohet si portier i parë dhe u bë çmos që të ishte në fushë që në…

Shkëlqen Veseli, triumf ndaj Bashës dhe vendi i dytë

Një numër i madh lojtarësh shqiptarë në Serinë B, por sot ka festuar vetëm Frederik Veseli, titullar në fitoren 4-0 që Empoli arriti në Bari. 90 minuta shumë të mira për mbrojtësin e kombëtares sonë, i cili është vlerësuar me notën 6,5.…

Bari fiton, Basha bën heroin me dy gola

Të paktën për një natë, Bari e sheh veten në vendin e tretë në Serinë B, shumë pranë kreut të renditjes. Klubi jugor synon edhe këtë sezon ngjitjen në Serinë A dhe duket në rrugën e duhur, edhe pse është mjaft e vështirë. Sot skuadra…

Kupa e Italisë, Ndoj e Basha titullarë

Emanuele Ndoj duket se është projektuar nga Breshia si titullar i mesfushës, në rolin e regjisorit, për sezonin e ri. 20-vjeçari shqiptar nis sezonin e dytë te ekipi i Serisë B, ku duket se konsiderohet një lojtar kyç. Sot Breshia u mund në…