Browsing Tag

Azpilicueta

Zyrtare: Çelsi blindon kapitenin, firmos deri në vitin 2022

E donte edhe Reali i Madridit këtë verë, por tashmë në Spanjë mund ta ëndërrojnë. Mbrojtësi Cesar Azpilikueta ka rinovuar kontratën me Çelsin dhe deri në vitin 2022 do të jetë pjesë e londinezëve. Anësori i majtë këtë sezon ka mbajtur…

Azpilikueta e thotë troç: Çelsi është dobësuar ndjeshëm

Sezar Azpilikueta plas bombën te Çelsi: skuadër e përçarë dhe e varfëruar ndjeshëm këtë verë. Humbja tronditëse kundër Bërnlit në debutim ka bërë që mbrojtësi spanjoll të shpërthejë, duke qortuar ashpër klubin për pasivitetin në merkato, aq…