Browsing Tag

Axurre

Darmian: Pres një ftesë nga Mançini, Italia më mungon

Ardhja e Zhoze Murinjos në krye të stolit të Mançester Junajtid ka sjellë jo pak probleme për mbrojtësin italian Mateo Darmian. Tekniku portugez preferon Antonio Valencian dhe Eshli Jang, ndërsa së fundmi në skenë ka hyrë dhe talenti…

Ndryshime tek Italia: Zaza “out”, vjen debutuesi Lazanja

Trajneri i Italisë Roberto Mançini vazhdon të prezantojë fytyra të reja në kombëtaren e Italisë. Dëmtimi i sulmuesit Simone Zaza i ka hapur derën sulmuesit të Udinezes Kevin Lazanja, i cili grumbullohet për herë të parë me kombëtaren…