Italia zyrtarizon miqësoren, por vendndodhja i shtang të gjithë

0

Përfaqësuesja e Italisë do të luajë më datë 20 nëntor një miqësore kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Takimi nuk do të zhvillohet në tokën italiane dhe as në atë amerikane, por në Belgjikë.

Stadiumi i qyteti të Genkut do të presë këtë takim midis dy kombëtareve, një zgjedhje kjo që ka çuditur tifozët e shumtë të kombëtares “axurre”, pasi Belgjika nuk është një vend që ka një popullatë të konsiderueshme italiane.

Stadiumi ku do të zhvillohet ndeshja

Gjithsesi vendimi është marrë tashmë dhe nuk ka kthim mbrapa për këtë vendim. Të shohim nëse qytetarët e Genkut do të jenë kureshtar, aq sa për të mbushur stadiumin për miqësoren në fjalë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.