Browsing Tag

Avdijaj

Avdijaj dhe Vrushaj, projekti i Vilem II duket i shkëlqyer

Jemi mësuar se skuadra e Ajaksit është ekipi që nxjerr talentet më të mëdhenj të futbollit holandez, por në vitet e fundit, të gjitha ekipet po ndjekin strategjinë që Ajaksi ka ndjekur prej shumë vitesh. Një nga këta ekipe është dhe Villem…

Avdijaj rikthehet te goli në ndeshjen “thriller”

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Donis Avdijaj ka gjetur golin e tij të tretë në kampionatin holandez me skuadrën Vilem II. 22-vjecari shënoi golin e tretë në transfertën ndaj Fortuna Sitardit, një ndeshje kjo që u mbyll me rezultatin…

Konfirmohet, Avdijaj largohet nga Shalke

Donis Avdiaj është konsideruar si një nga lojtarët më me perspektivë të përfaqësueses së Kosovës. Në kohën kur sulmuesi firmosi një kontratë profesionale me Shalke 04, klauzola për largimin e tij flitej se ishte plot 49 milion euro. Flasim…

Shalke-Avdijaj, tani është luftë e hapur

Donis Avdijaj si Rey Manaj, talent me shumicë, por karakter i vështirë, që i hap probleme. Talenti i Shalkes pati probleme para pak ditësh, kur në miqësoren kundër Paderbornit nuk luajti fare. Shkak ishte një vonesë e tij para nisjes për…

Disiplinë gjermane, Avdijaj shpjegon pse e ndëshkuan

Për ne që e shohim nga jashtë, apo që nuk e kemi provuar kurrë nga afër, duket një histori për të qeshur. Donis Avdijaj nuk u aktivizua në miqësoren që Shalke fitoi të shtunën në Paderborn, ndërsa trajneri Domeniko Tedesko u mjaftua me…

Donis Avdijaj acaron Shalken, trajneri e ndëshkon

Donis Avdijaj ka talent, por ende nuk ka shpërthyer në Gjermani dhe shpesh shkruhet se karakteri i tij i hap probleme. Dje Shalke luajti një miqësore, duke mundur 1-0 Paderbornin, por Avdijaj ishte i vetmi që nuk luajti. Vetëm nxehje për…

Sulmuesi i Shqipërisë U-21 kalon te Grasshopers

Albion Avdijaj kthehet në shtëpi, duke firmosur për ekipin ku u formua si futbollist, Grasshopers. Djaloshi nga Zyrihu ka qenë pjesë e Shqipërisë U-21 në kualifikueset e fundit, duke braktisur Zvicrën, të cilën e përfaqësoi me të gjitha…