Browsing Tag

Aurelio De Laurentis

“Hames është në listë, kemi piketuar dhe 5 mbrojtës”

Napoli po punon për t’i vënë Ançelotit lojtarë sa më cilësorë në dispozicion. Hames Rodriges është emri më i madh që mund të vijë në “San Paolo” këtë verë. Kolumbiani pas dy viteve huazim te Bajerni është kthyer në Madrid. Kryeqyteti…

30 vite në harresë, stadiumi i Napolit ndryshon ngjyrë

Pas gati 30 vitesh, stadiumi i skuadrës së Napolit “San Paolo” ka pësuar një transformim total.  Bëhet fjalë për rinovim të stolave. Ndenjëset e kuqe që kemi parë për vite me radhë janë hequr dhe vendin e tyre e kanë marrë stola të rinj…

De Laurentis: Ançeloti meriton Oskar, ja përse

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentis është një nga ata njerëz që e ndaj jetën midis kinemasë dhe futbollit. I pyetur për ceremoninë  e çmimeve Oskar që do të zhvillohet ditën e dielë, numri një i Napolit dhe njëkohësisht producenti i…

“Made in Ançeloti”, De Laurentis me një ide të çmendur!

Karlo Ançeloti i ka bërë të gjithë për vete te Napoli. Trajneri i famshëm u rikthye në Itali pas nëntë vitesh dhe firmosi deri në vitin 2021 me Napolin. Rezultate pozitive, lojë e bukur dhe menaxhim i mirë i grupit të lojtarëve. Aurelio De…

Çështja “Piatek”, De Laurentis vendos “pikat mbi i”

Kristof Piatek është kryefjala e çfarëdolloj teme që bëhet në Itali për sa i përket futbollit. Sulmuesi i Xhenoas ka bërë një start në kufijtë e të pabesueshmes, teksa pas 8 javësh kampionat, numëron plot 9 gola të shënuar. Polaku ka…

Lumturia e De Laurentis: Me Ançelotin jeta është më e bukur!

Aurelio De Laurentis është shfaqur shumë i lumtur pas fitores me Torinon, por mbi të gjitha për lojën e skuadrës. Presidenti i Napolit ka komentuar lojën e bukur dhe është i lumtur dhe i qetë, që ka në stolin e skuadrës një trajner si Karlo…

De Laurentis nuk i ndahet Sarrit, tjetër ngacmim

Napoli luan nesër kundër Crvena Zvezda dhe në Beograd do të jetë edhe presidenti Aurelio De Laurentis. Si zakonisht ai nuk ngurron edhe të ngacmojë dhe me Mauricio Sarrin nuk I ka kursyer replikat në distancë. “Unë jam gjithmonë pranë…

Nuk është shaka, De Laurentis gati të blejë Hajdukun!

Aurelio Di Laurentis është një personazh në Itali. Deklaratat e presidentit të Napolit përgjithësisht janë të bujshme, ndërkohë që së fundmi ka blerë edhe Barin. Së fundmi ka dhënë një intervistë me gazetarët kroatë dhe është shprehur i…