Browsing Tag

Arijanet Muriqi

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

FIFA gëzon Kosovën, Muriqi merr “OK”-in

Kosova kërkon të ruajë vendin e parë në grupin e saj në Nations League, ndërkohë që trajneri Bernard Shaland do të ketë në dispozicion disa prurje të reja për ndeshjen me Maltën dhe Azerbajxhanin. Fillimisht FIFA dha “OK”-in që të luajnë…