Browsing Tag

Amir Rrahmani

Rrahmani kalon kontrollet mjekësore, gati firma në Serie A

Amir Rrahmani ka zbarkuar ditën e djeshme në Itali, ku do të vazhdojë karrierën te Hellas Verona në Serie A. Marrëveshja është arritur dhe ditën e sotme mbrojtësi dardan ka kryer edhe kontrollet mjekësore dhe pritet që të vijë firma dhe më…

Ndryshim plani, Amir Rrahmani përfundon në Serie A

Merkato nuk rresht kurrë së dhuruari surpriza. U përfol për një transferim të Amir Rrahmanit nga Dinamo Zagreb drejt Standard Liezhit në Belgjikë, por një tjetër klub ka vepruar shpejt në momentet e fundit dhe ka siguruar shërbimet e…

Rrahmani feston nga stoli, Ismajli eliminohet nga Kupa

U luajtën edhe dy ndeshjet e tjera çerekfinale të Kupës së Kroacisë dhe në fazën gjysmëfinale do të jenë dy shqiptarë. Mbrojtësi Amir Rrahmani festoi pas fitores së Dinamos së Zagrebit. Skuadra kryeqytetase mundi 1-0 ekipin e Slaven Belupo.…