Browsing Tag

Alla

ZYRTARE/ Albi Alla vishet kuqezi!

Lajmi ishte në ajër, por duhej pritur zyrtarizimi, që nuk ka vonuar shumë dhe pas një sërë indicjesh, nga falënderimi i Kukësit e vetë mesazhet enigmatike të mbrojtësit, Flamurtari më në fund ka publikuar fotot e para të mbrojtësit me…

Nuk ka më dilema, Alla reagon dhe zyrtarizon të ardhmen

Albi Alla nuk do të jetë më pjesë e Kukësit, ka qenë vetë mbrojtësi që me anë të një njoftimi në llogarinë e tij në “Instagram” ka njoftuar largimin e tij nga verilindorët. 25-vjeçari iu bashkua Kukësit dy sezone më parë dhe luajti një rol…

Ekipi i Olajinkës kërkon Albi Allën

Te Kukësi kanë nisur që të funksionojnë gjërat siç duhet. Me organizimin e ri që ka bërë presidenti Safet Gjici skuadra jo vetëm që është kompletuar, por tashmë mendohet edhe për shitjen e disa nga lojtarëve më të spikatur. Pak orë më parë…

Alla harron telashet verore: Kukësi do ta mbrojë titullin!

Mbrojtësi: Do të jetë një sezon i vështirë. Rivalët janë forcuar, por nuk i trembemi. Objektivi i parë është fitimi i Superkupës Vladimir Prenga Mbrojtësi Albi Alla është kthyer me Kukësin, pas shumë diskutimesh dhe përplasjesh me…

Zyrtare, Alla kthehet te Kukësi

I qeshur sikur të mos ishte larguar kurrë dhe të mos kishte pasur asnjë problem me Kukësin, Albi Alla është prezantuar sot si futbollist i klubit kampion. Qëndroi dy muaj në Greqi, gjeti marrëveshjen me Larisën, thuajse firmosi, por…

E kryer, Alla te kampionët, pritet vetëm nisja në Ohër

“Çështja” Alla mbaron me fund të lumtur për ekipin e Kukësit. Mbrojtësi pogradecar duket se i ka dhënë fund aventurës së tij të shkurtër me Larisën dhe tashmë po pret vetëm rikthimin te skuadra e Kukësit. 24-vjeçari ka rënë dakord…

Alla mund të rikthehet, Koliçi futet ndërmjetës

Kukësi nuk ka humbur asnjë çështje ligjore, asnjëherë. Kjo verë ishte “monotone” me gjyqet e fituara, pasi asnjë nga lojtarët që kishin pretendime nuk arritën të shkëputen nga klubi. Mund të jetë e drejtë, mund të jetë e padrejtë, mund të…

Kukësi-Alla në luftë, mund të dënohen të gjithë

Klubi verilindor refuzon të pranojë që ka gabuar dhe FSHF nuk mban asnjë qëndrim, duke e parë që ka gabuar edhe vetë. Alla mund të penalizohet gjithashtu, por Kukësi nuk përfiton asgjë Albi Alla është te Larisa prej javësh dhe është…

Kukësi nuk i ndahet Allës, FIFA do ta sqarojë çështjen

Albi Alla është te Larisa prej javësh, është zyrtarizuar aty që prej 1 korrikut, por Kukësi nuk ka ndërmend të heqë dorë prej gjyqit ndaj tij. Supersport raporton se klubi verilindor po e vazhdon betejën ligjore në FSHF, aty ku ka paraqitur…

Kukësi nuk dorëzohet, por Alla nuk e përfill më

Albi Alla është zyrtarisht i Larisës dhe as që ka ndërmend të merret më me historinë e kontratës me Kukësin, por klubi verilindor nuk po e lë këtë histori. Sot ishte planifikuar një seancë ballafaqimi mes palëve në Dhomën e Zgjidhjes së…

Menaxheri i Allës: Më 1 korrik firmos, nuk ka asnjë detyrim

Për të sqaruar “lëmshin” Alla-Kukësi, “Sport Ekspres” ka komunikuar me menaxherin e Albi Allës, Fotis Paparegas. Ky i fundit ka sqaruar se Alla nuk ka firmosur në Greqi, por ka arritur marrëveshjen që të jetë pjesë e Larisës prej 1…

Kukësi paralajmëron Allën: Nuk shkon dot te Larisa!

Kukësi nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Albi Alla dhe pasi ka paralajmëruar ndërmarrjen e rrugëve ligjore, sot ka dalë me një njoftim për mediat, ku ka publikuar letrën zyrtare që i është nisur qendërmbrojtësit, pas lajmit se ky i fundit do…

Kukësi kundërsulmon: Alla, firmë e paligjshme te Larisa

Alla-Kukësi, tani është kthyer në luftë, më shumë mediatike, sesa ligjore, sepse ka shumë fjalë, por ende asnjë vepër. Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare nuk është paraqitur në grumbullimin e skuadrës për kupat e Europës, me…

Kukësi e kërcënon me gjoba, Alla firmos në Superligën greke

Albi Alla është ndarë me kohë nga Kukësi dhe tashmë e bën edhe “de jure”, sepse firmos për Larisën në Superligën greke. Lajmin e ka dhënë klubi grek, me një komunikatë zyrtare në faqen e vet në internet. Qendërmbrojtësi i kombëtares…

Kontrata anormale e Allës, zgjidhja vetëm në FIFA

Me shumë mundësi çështja Alla do të përfundojë në FIFA, sepse FSHF kontratën e tij e konsideron normale, por a është e tillë? Kontrata e Albi Allës është në posedim të “Sport Ekspres” dhe tashmë është e qartë që lojtari e ka firmosur…

Menaxheri i Allës: Klauzola e Europës, e paligjshme

Për gazetën flet Fotis Paparegas, i cili sqaron situatën e klientit të tij dhe komenton kërkesën e Kukësit që Alla të kthehet për ndeshjet në kupat e Europës Albi Alla dhe Kukësi, një binom perfekt sezonin e fundit, por sa larg janë…

Alla, pikëpyetja e madhe e Kukësit

Në seancën e parë stërvitore pas shpalljes kampion, Kukësi kishte një organikë jo shumë të pasur. Disa futbollistë janë larguar zyrtarisht ndërsa disa të tjerë më leje, por i vetmi që mbetet në pikëpyetje është qendërmbrojtësi Albi Alla.…

Alla drejt divorcit, pak gjasa të rikthehet

Jurgen Zela Pas konfirmimit të trajnerit Ernest Gjoka në krye të pankinës, puna për ndërtimin e një skuadre që të konkurrojë denjësisht në kupat e Europës ka nisur. Edhe pse priten që kampionët të bëjnë afrime të bujshme, që të përligjin…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online