Browsing Tag

Alaves

E pabesueshme, por e vërtetë: mrekullia e Abelardos me Alaves!

Nëse jeni zgjuar sot në mëngjes dhe keni parë tabelën e renditjes në La Liga, me siguri i keni fërkuar sytë. Alaves në vendin e parë në kampionat! Është realitet, nuk ju kanë bërë sytë. Sigurisht që të gjithë janë të habitur, kur kujtojnë…

Reali “black out” total, tronditet nga Alavesh

Reali i Madridit tronditet në fushën e Alavesh në frymën e fundit. Në minutën e 95-të pas një goditje nga këndi ishte Garsia, i cili i dha fitoren Alaveshit, të cilët njëkohësisht ndajnë vendin e dytë me madrilenët në kampionatin spanjoll.…

“Çështja Çinari”, vjen reagimi nga pala spanjolle

Transferimi i Erald Çinarit te Deportivo Alavesh, është bërë një çështje problematike në Shkodër. Vllaznia pretendon se kalimi i mëngjarashit te klubi spanjoll është kryer pa dijeninë e tyre dhe me anë të dokumenteve të falsifikuara.…