Browsing Tag

Adriano Galliani

Galiani: Gatuzo surprizë e madhe, Piatek si Sheva!

Milani po tregon një formë fantastike në ndeshjet e fundit, ku ka arritur të ngjitet edhe në vendin e tretë në renditje. Rreth ecurisë së kuqezinjve, së fundmi ka folur ish-administratori, Adriano Galiani. 74-vjeçari ka komplimentuar…

Kaka në Serie C, Galiani zbulon çmendurinë

Adriano Galiani dhe Silvio Berluskoni i janë rikthyer botës së futbollit. Në shtator të vitit të kaluar  “Fininvest”, kompania e njohur në pronësi të Berluskonit mori pronësinë e klubit të Monzës. Ekipi që militon në Serie C ishte ndër…