Suso: Se kisha menduar kurrë që do të bëhesha pjesë e Milanit!

0

Milan ka një ndeshje shumë të rëndësishme sot në mbrëmje ndaj Sasuolos. Skuadra e drejtuar nga tekniku Gatuzo do të kërkojë kthesën e shumëpritur ndaj një kundërshtari mjaft të fortë. Sulmi duket se nuk po funksionin dhe Suso është një prej të cilëve kuqezinjtë besojnë shumë.

Spanjolli ka folur për kanalin e Milanit, duke treguar se asnjëherë nuk e kishte menduar se do të bëhej një futbollist i Milanit, që për të është diçka shumë e madhe. Ndonëse është një sulmues, nuk është se ka pasur ndonjë shpërthim, por ai vetë veçon golin e tij që e konsideron si më të bukurin.

“Kur isha i vogël doja të bëhesha futbollist profesionist, por asnjëherë nuk e kisha menduar se do të bëhesha pjesë e Milanit. Goli më i bukur që kam shënuar? Do veçoja realizimin ndaj Udinezes, por dhe në derbi ka tjetër emocion”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.