VIDEO | Runi si Ibrahimoviç, realizon dygolësh me DC Junajtid  

0

Uejn Runi la Premier Ligën pas një jete për një aventurë të re në “tokën e premtuar”. Sulmuesi po bën mjaft mirë në Amerikë, teksa ishte protagonist dhe gjatë ndeshjes së fundit që skuadra e tij,DC Junajtid arriti që të fitonte ndaj Montreal Impakt me shifrat 5-0.

32-vjeccari shënoi dy gola, duke treguar jo pak klas me veprimet e tij. Runi arriti që të gjente golin e qetësisë vetëm 3 minuta pasi kishte nisur pjesa e dytë, me një të djathtë në hyrje të zonës.

Në pjesën e dytë runi kishte ruajtur një gol spektakolare vetëm 8 minuta pasi të mbyllej ndeshja. Portieri mik doli të largonte rrezikun dhe shkelmoi topin, që shkoi në këmbët e sulmuesit, i cii nga një distancë e konsiderueshme goditi dhe me portën e boshatisur shënoi golin e pestë për ekipin e tij dhe të dytin persona. Ky ishte goli i 123-të i Runit në MLS.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.