Browsing Tag

Shkëndija e Tetovës

Triumfojnë Shkëndija dhe Shkupi, Renova reziston me të kuqe

Shkëndija e Tetovës ka reaguar pas barazimit në transfertë kundër Makedonijas dhe është rikthyer te fitorja. Kuqezinjtë mposhtën në shtëpi ekipin e Belasicës me rezultatin 3-0. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa djemtë e Osmanit ishin të…

Tarashaj gjen golin, shiu i “mohon” fitoren Shkëndijës

Grasshopers ka zhvilluar dy ndeshje miqësore sot. Njëri takim u zhvillua ndaj gjermanëve të Chemnitzer dhe në këtë sfidë u aktivizuan ata që kanë pasur më pak minuta, apo që vijnë nga dëmtimet. Në fushë ishte edhe sulmuesi shqiptar Shani…

U lakua për te Laçi e Kamza, tani është lojtar i lirë

Shumë skuadra në Superiore po synojnë të përforcohen sa më shumë këtë merkato janari dhe ekipet nga kampionati ynë po shqyrtojnë shumë alternativa, kryesisht jashtë vendit. Një nga emrat më të lakuar ka qenë Mevlan Adili, mbrojtësi…

Agim Ibraimi në Superiore? Në Maqedoni i gjejnë ekipin

Agim Ibraimi është lojtar i lirë. Sulmuesi shqiptar nga Maqedonia e ka mbyllur bashkëpunimin me Domzhalen në Slloveni dhe ofertat nuk i mundojnë. Një lojtar me eksperiencën dhe cilësitë e tij do ishte plus për çdo ekip, sidomos në…

E duan Laçi dhe Kamza, Shkëndija bën “bllokadë”

Laçi dhe Kamza kërkojnë të përforcohen dhe sytë janë hedhur edhe nga Maqedonia. Një nga lojtarët e piketuar është Mevlan Adili, 24-vjeçari që luan në qendër të mbrojtjes dhe në linjën e djathtë në rast të ndonjë urgjence. Mësohet se për…

Kukësi nuk di të ndalet, kërkon titullarin e Shkëndijës

Kukësi është skuadra më aktive e merkatos së dimrit në Kategorinë Superiore. Verilindorët afruan Eduart Rrocën nga Luftëtari, ndërsa nga momenti në moment pritet dhe zyrtarizimi me sulmuesin Vasil Shkurtaj. Por, skuadra e Armando Cungut,…

Luftëtari “market”, Shkëndija synon mesfushorin

Shkëndija e Tetovës është në kërkim të një organizatori dhe kuqezinjtë nga Tetova kanë hedhur sytë nga Superiorja shqiptare. Kampionët në fuqi janë të interesuar për Eduart Rrocën. 25-vjeçari është një nga pikat më të forta të Luftëtarit.…

Shkëndija “tris” në derbi, Shkupi befason Rabotniçkin

Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin kundër Renovës me rezultatin 0-3, ndërkohë që ky triumf e ka çuar në pesë pikë diferencën me Vardarin e vendit të dytë. Akademija Pandev i ka ndalur kryeqytetasit dhe kjo ka bërë që Shkëndija të festojë…

Shkëndija thyen Renovën, feston edhe Shkupi

Festojnë Shkëndija dhe Shkupi, pasi kanë fituar ditën e sotme. Ndryshe situata për Renovën, që u thye në shtëpi nga Rabotniçki. Për tetovarët ishte një ndeshje shumë e rëndësishme ajo përballë Vardarit. Kuqezinjtë fituan falë golave të…

Shkëndija shkatërron Pehçevon në Kupë, shkëlqen Shefiti

Shkëndija e Tetovës është rikthyer te fitorja në Kupë pas dy ndeshjeve pa fitore në kampionat. Djemtë e Osmanit mposhtën Kit Go Pehçevon në transfertë me rezultatin e thellë 0-5. 20-vjeçari Shefit Shefiti ishte njeriu i ndeshjes me një…