Browsing Tag

Loret Sadiku

Loret Sadiku me akuza, çon FSHF-në në FIFA

Loret Sadiku e ka bërë të qartë se dëshiron të jetë pjesë e përfaqësueses së Kosovës. Megjithatë, mesfushori nuk do ta ketë të lehtë t’i plotësohet kjo dëshirë, pasi FIFA nuk lejon që lojtarët të ndërrojnë tri herë skuadrën përfaqësuese.…

Shkëlqimi i Sadikut, firmos kontratën e re në Stamboll

Loret Sadiku po kalon një moment shumë të mirë në Turqi me skuadrën e Kasimpashës, teksa skuadra nga qyteti i Stambollit ndodhet në vendin e katër të renditjes së kampionatit turk. Futbollisti shqiptar ka qenë një titullar i padiskutueshëm…

Rigjeti golin pas shumë kohësh, vjen vlerësimi për Sadikun

Loret Sadiku shënoi golin e parë me ekipin e Kasimpashës. Mesfushori shkatërrues hapi serinë e golave në fitoren shtëpiake me rezultatin 4-1 kundër Beshiktashit, duke shënuar një gol shumë të bukur. Sadiku nuk shënonte prej më shumë se dy…

Loret Sadiku te Shqipëria? Tani nuk ka më dilema!

Loret Sadiku refuzoi t’i bashkohej Shqipërisë për ndeshjet me Skocinë dhe Uellsin. Edhe pse trajneri Kristian Panuçi u shpreh se ka kërkuar kohë dhe se nuk ka refuzuar, çdo është e qartë dhe zgjedhja e mesfushorit-mbrojtës të Kasimapasha…

FIFA vendos “veton”, Sadiku vetëm i Shqipërisë!

Ka vetëm një opsion për mbrojtësin qendror Loret Sadiku dhe është Shqipëria. Kosova kërkoi ta afronte në përfaqësuese, por FIFA e refuzoi kërkesën e Daradanëve. Edhe pse nuk ka luajtur për Shqipërinë, rregullorja është e qartë. Sadiku…