Bojkoti tek Egnatia, lojtarët ndryshojnë mendje

Kur probleme ka në Kategorinë Superior, mund të thuhet se janë të paevitueshme në Kategoritë inferiore. Siç “SportEkspres.com” raportoi ditën e djeshme, lojtarët e Egnatias kanë bojkotuar stërvitjen, për shkak nuk janë paguar për muajin tetor.

Sot situata është normalizuar dhe lojtarët janë pagatitur normalisht, kjo për faktin se drejtuesit i kanë premtuar atyre se të gjithë do të marrin shumë shpejt dhe rrogat e prapambetura. Kundërshtari i radhës për Egnatian do të jetë Bylisi, që shpreson ta shfrytëzojë jo të mirë të skuadrës së Ilir Duros.

Egnatia e nisi mirë kampionatin dhe për disa javë ishte në krye të klasifikimit. Më pas pati një moment “jo”, por sërish rrogozhinasit e kanë gjetur ritmin. Dy javët e fundit i kanë marrë pikët e plota dhe diferenca me Besën e vendit të parë është vetëm katër pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online