Renato Arapi në Durrës, konkretizohet marrëveshja me Teutën?

0

Renato Arapi në verë u largua nga Boluspor dhe pranoi ofertën e Afjet Afjonspor. Gjërat aty nuk shkuan mirë, pasi mbrojtësi durrsak luajti vetëm tetë ndeshje. Ato i zhvilloi të plota, por në klubin turk nuk kanë munguar as problemet financiare.

Nisur nga situata e krijuar atje, Arapi e ka shkruar në daljet e tij mediatike se dëshiron të largohet. Kontrata duhej zgjidhur dhe Teuta është klubi që e pret. Mbrojtësi, që luan në të majtë dhe në qendër ndodhet momentalisht në Durrës.

Ai ka postuar edhe një foto nga Spitali Rajonal i këtij qyteti, çka ka bërë që edhe të nisin edhe aludimet e para. Vallë gjithçka është mbyllur dhe Arapi tanimë do të jetë pjesë e Teutës? Mbetet për t’u parë. Klubi turk ende nuk e ka njoftuar largimin e 32-vjeçarit.

Postimi i bërë në Instagram nga Arapi
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.