Browsing Tag

renato arapi

Ventspilsi, merkato dhe Bushiç: Arapi “zbërthen” Teutën

Renato Arapi, mbrojtësi i rikthyer në Superiore verën e shkuar, këtë sezon do të mbajë shiritin e kapitenit te Teuta. Durrsaku është optimist para ndeshjes me Ventspils në Letoni (luhet nesër, ora 16:45) dhe thekson se atmosfera në ekip…

Bushiç gati, Arapi: Ju tregoj pse zgjodha Teutën

Tomislav Bushiç firmosi sot me Teutën dhe kërkon të bëjë mirë me durrsakët në pjesën e dytë të sezonit. Kroati duhet të udhëheqë sulmin e skuadrës së Shkëmbit, ndërkohë që ka thënë edhe fjalët e para pas transferimit. “Jam shumë i…

E kryer, Renato Arapi rikthehet në Superiore

Teuta ka afruar deri më tani vetëm Erlis Frashërin, ndërkohë që nesër pritet të bëhet prezantimi i radhës. Nuk është një emër surprizë, por mbrojtësi Renato Arapi. Durrsakët po e prisnin dhe tashmë Bledi Shkëmbi mund t’i bëjë llogaritë me…

Shkëmbi: Latif na gëzon, Arapi ka probleme

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, është shprehur i kënaqur për lojën e skuadrës së tij në miqësoren ndaj Skënderbeut. Tekniku korçar foli pas ndeshjesh për “RTSH Sport”, ku preku çështjen e transferimit të Renato Arapit dhe rikthimin e…

Shkëmbi e zbulon: Ja problemi me transfertën e Arapit

Te Teuta kanë bërë vetëm një afrim gjatë merkatos dimërore. Trajneri  i skuadrës durrsake, Bledi Shkëmbi, ka folur në lidhje me strategjinë e klubit para mikrofonit të “RTSH Sport”. Tekniku korçar zbulon edhe problemet që Teuta po has në…

Habit Partizani, synon një rikthim për mbrojtjen

Partizani pritet të bëjë disa lëvizje në merkato. Të kuqtë synojnë afrime në të gjitha repartet dhe në planet e tyre tashmë është një mbrojtës qendre si Renato Arapi. Jo vetëm kaq, por sipas “Telesport” palët kanë nisur edhe kontaktet e…