Ramsej: Juventusi një ëndërr, ja çfarë më pëlqen nga Sarri

0

Aron Ramsej vendosi t’i jepte fund aventurës me Arsenalin. Mesfushori nuk rinovoi me “topçinjtë” dhe u transferua te Juventusi me parametra zero. 28-vjeçari ka dalë për herë të parë sot përpara mediave italiane, duke dhënë përshtypjet e para për eksperiencën e re që pritet të nisë.

Kalimin te kampionët e Italisë e sheh si një ëndërr te realizuar dhe një sfidë të madhe. Mauricio Sarrin e njeh dhe është gati të japë maksimumin në çdo pozicion që trajneri do ta vendosë.

Uellsiani është i karikuar në maksimum dhe ndodhet në fazën e fundit të rikuperimit. Dëmtimi i pësuar po lihet pas krahëve dhe Ramsej shpreson që t’i bashkohet Juves sa më shpejt të jetë e mundur.

JUVENTUSI – “Jam shumë i lumtur që ndodhem te Juventusi. Po punoj fort për t’u bashkuar me ekipin sa më shpejt. Rikuperimi po shkon mirë dhe po kthehem në formë. Kur dëgjova për interesimin e Juves, mendova se do të ishte një ëndërr, përveçse një sfidë e madhe.”

SARRI – “Jam mirëpritur nga të gjithë. Kam biseduar disa herë me Sarrin dhe po pres me padurim të ndihmoj atë dhe skuadrën për të realizuar objektivat e vendosura nga klubi. Ai është shumë i thjeshtë në komunikim dhe kjo është diçka shumë e bukur. Akoma nuk është marrë një vendim për prezencën time në Turin e Azisë.”

STILI – “Më pëlqen të kem impakt në lojën e skuadrës, të shënoj dhe të dhuroj asiste. Mund të mbroj dhe të shtyj përpara. Bashkë me trajnerin do e kuptojmë se ku mund të jem më i dobishëm për Juventusin. Sarri bëri shumë mirë në Angli dhe besoj se mund të bëjë të njëjtën gjë këtu, duke kërkuar fitoren dhe lojën e bukur.”

NUMRI – “Doja të merrja numrin tetë. E mora menjëherë sapo mora vesh që ishte i lirë. E di që e ka patur më parë një kampion si Markizio. Do të jem krenar nëse arrij të bëj ato që ka bërë ai këtu. Jam gati për këtë sfidë të madhe.”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.