PSG vjen më risi, bën sponsor markën e basketbollit

Futbolli dhe Basketbolli janë dy sportet më të popullore në planet. Të dy sportet janë sa të ndryshëm edhe të ngashëm, prandaj dhe kanë fituar zemrat e miliardave personave, që i praktikojnë ose shikojnë në çdo cep të rruzullit tokësor.

Një ndër markat më të mëdha të sportit të basketbollit është “Jordans” një nën-degë e kompanisë gjigante “Nike”, që është krijuar në bashkëpunim me legjendën e basketbollit Majkëll Xhordan. Së fundmi kjo firmë ka marrë vendimin e çuditshëm për t’u futur në industrinë e futbollit.

PSG-ja është ekipi i parë që do të bashkëpunojë me markën “Jordan”. Ditën e sotme yjet e klubit parisien kanë prezantuar veshjet me logon e “Jordans”, që ndodhen në tashmë në të gjitha produktet e skuadrës, madhe dhe te këpucët, diçka e çuditshme, pasi logoja e “Jordans” paraqet një siluetë të basketbollistit amerikan duke zhytur një top në kosh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online