PSG nuk i harron dy gabimet, merret vendimi për Rabio

Humbja e PSG përballë Mançester Junajtid me rezultatin 3-1 në “Parc des Princes” i dhuroi ekipit anglez një kualifikim të jashtëzakonshëm. Zemërim dhe trishtim i madh në kampin francez, me ekipin e Tuhel që nuk shfrytëzoi avantazhin 2-0 të ndeshjes së parë.

Ndërsa të gjithë vuanin humbjen kundër ekipit të Solskjaerit, Adrien Rabio dëfrehej në një klub nate të kryeqytetit francez. Mesfushori dukej në formë dhe as që i interesonte rezultati i shokëve.

23-vjeçarit i përfundon kontrata me PSG në fund të sezonit dhe ai pritet të largohet drejt Barcelonës, Liverpulit ose Mançester Junajtid. Rabio nuk zhvillon një ndeshje me ekipin që nga dhjetori i kaluar.

Përveç festës në një moment të papërshtatshëm, francezi ka pëlqyer edhe një video të Patris Evra, aty ku ish-mbrojtësi po festonte me Pol Pogba triumfin e madh anglez.

Klubi i PSG ka marrë masa ndaj lojtarit dhe ka vendosur ta pezullojë Rabio deri me datë 27 mars. Raportet mes palëve janë prishur prej kohësh, por dy veprimet e fundit të mesfushorit: festa në natën e eliminimit dhe pëlqimi i videos së Evrasë kanë detyruar drejtuesit e PSG të marrin këtë vendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online