PSG e detyruar të shesë, e ardhmja e Mbape në Serie A?

0

PSG vazhdon të ketë probleme me UEFA-n sa i përket FFP (fair play financiar), ndërsa shtohen përditë e më shumë zërat e largimit të njërit prej dy yjeve të ekipit: Nejmar, ose Kilian Mbape. “AS” zbulon se, të paktën 90 nga 170 milionë euro të kërkuara nga UEFA mungojnë nga shitjet dhe PSG është e detyruar të largojë një lojtar të rëndësishëm. Braziliani mund të kalojë në Spanjë te Reali, ose Barcelona, ndërsa për yllin francez interesohet Juventusi.

Andrea Anjeli, presidenti i Juventusit, është shprehur pak kohë më parë se “do të synojmë një tjetër blerje si Kristiano Ronaldo, por më i ri se portugezi”. Siç raporton “Tuttosport”, objektivi kryesor dhe ëndrra e bardhezinjve është Kilian Mbape. Klubi italian po monitoron situatën e PSG me UEFA-n dhe është gati për të ndërhyrë për 20-vjeç raporton “Tuttosport”, objektivi kryesor dhe ëndrra e bardhezinjve është Kilian Mbape.

Klubi italian po monitoron situatën e PSG me UEFA-n dhe është gati për të ndërhyrë për kampionin e botës në fuqi. Marrëveshja është tepër e vështirë dhe e komplikuar, por Juventus nuk i ka problem paratë, ka ambicie të mëdha dhe kohët e fundit ka treguar se e arrin atë që ka objektiv. Ata janë gati për të bërë të pamundurën, nëse PSG do të detyrohet të heqë dorë nga shërbimet e sulmuesit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.