PSG dhe Junajtid merkato te Milani, synohet “ylli” kuqezi

0

Milani është i detyruar të shesë një nga yjet e ekipit për të qenë korrekt me FPF dhe për të siguruar para për merkaton. Kandidatët kryesorë janë Suso dhe Xhixho Donaruma.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, PSG dhe Mançester Junajtid janë në garë për shërbimet e portierit 20-vjeçar. Kartoni i Donarumës vlerësohet rreth 60 milionë euro nga kuqezinjtë.

Leonardo synon ta marrë me vete në kryeqytetin francez, ndërsa “djajtë e kuq” e shohin si zëvendësuesin perfekt të David De Gea, të cilit i përfundon kontrata me Junajtid verën e ardhshme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.