PSG apo Real? Tani flet Nejmari!

0

Pas javësh të tëra mbushur me spekulime mediatike, më në fund ylli brazilian Nejmar u ka vend kapak gjithë thashethemeve, duke garantuar se do të vijojë të luajë në Francë.

“Do qëndroj, kam një kontratë. Shkova në Paris për një sfidë të re, gjëra të reja, synime madhore, që ende nuk i kam arritur”, tha 26-vjeçari në intervistën e parë që pas eliminimit nga Kupa e Botës.

Nejmar ishte i pranishëm në një event për fondacionin e tij në ndihmë të fëmijëve dhe aty foli për mediat: “Premtoj një sezon tjetër në nivel të lartë, me shpresën se këtë radhë do të triumfojmë edhe në Champions League.

Nejmar foli edhe për shokët e ekipit: “Përgëzoj Mbapenë, është një fenomen, e tregoi në Botëror. Bufon? Do jetë një ndër të ndaj të njëjtën dhomë zhveshjesh”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.